2021r. Warsztaty z cyfrowania

Rękodzieło łączy pokolenia – warsztaty z cyfrowania

 

       

 

W galerii „ U Jaśka Kubika” w Krościenku” trwają warsztaty z kultywowania dawnych tradycji rękodzielniczych – z kroju, szycia i cyfrowania elementów męskiego stroju pienińskiego. Jest to projekt pn. „Cyfrowanie w Pieninach” realizowany prowadzony przez Stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny”, który jest dofinansowany z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Kultura ludowa i tradycyjna-2021.

Warsztaty prowadzi Jan Kubik – krościeński regionalista i twórca ludowy, zaś uczestnikami jest 5 młodych lokalnych osób. Warto zaznaczyć, iż jednym z największych walorów tych warsztatów są ludzie, którzy w nim uczestniczą – zarówno ci, którzy tworzą kulturę ludową z pokolenia na pokolenie, ale także młode osoby, które chętnie się uczą tej trudnej sztuki cyfrowania.

Właśnie przekroczyliśmy półmetek i już dziś możemy się pochwalić efektami prowadzonych zajęć. Zapewniamy, że „tradycja” pokazana w naszych warsztatach nie jest nudna, a piękna i cieszy oko.

 

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2021-Dziedzictwo kulturowe –Kultura ludowa i tradycyjna