Dzieci testują zjeżdżalnię i bramkę celnościową od LGD "Gorce-Pieniny". 18.03.2019r.

Dzieci testują zjeżdżalnię i bramkę celnościową od LGD Gorce-Pieniny

W dniach 13-14 marca 2019r. wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krościenku n/D mogli wypróbować urządzenia rekreacyjne  tj.  dmuchaniec zjeżdżalnia, bramka celnościowa oraz stroje postaci bajkowych. Sprzęt został pozyskany przez Stowarzyszenie LGD "Gorce-Pieniny" w ramach realizacji projektu pn. „Mobilna Strefa Animacji”. Projekt polegał na zakupie urządzeń rekreacyjnych, które mają na celu wzbogacić atrakcje wydarzeń plenerowych na obszarze działania LGD Gorce-Pieniny.

Wcześniej jednak, bezpłatnie udostępniliśmy sprzęt szkole, gdzie dzieci w wieku od 5-10 lat miały możliwość testowania urządzeń i spożytkowania energii. Po uśmiechach dzieci można stwierdzić, że chętnie korzystają z takiej formy zabawy.

Składamy serdeczne podziękowania dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Krościenku n/D Panu Jackowi Piotrowskiemu oraz nauczycielom za wszelkie informacje dot. korzystania z urządzeń. Optymalna wielkość dmuchańców pozwala na ich rozłożenie, jak się okazuje, nie tylko na imprezie plenerowej ale także na sali gimnastycznej.

Testowanie trwa nadal w innych szkołach.  Po zakończeniu testów, Stowarzyszenie zgodnie z celami projektu będzie świadczyć odpłatne usługi wypożyczania sprzętu oraz strojów postaci bajkowych.

 

 Informacje o projekcie:

Inicjatywa lokalna w obszarze ekonomii społecznej pt. „Mobilna Strefa Animacji” współfinansowana jest ze środków przekazanych przez Fundację Miejsc i Ludzi Aktywnych (MILA) w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Podhalański” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Biuro Stowarzyszenia LGD "Gorce-Pieniny"

18.03.2019r.