Kolejne zajęcia z LEGO ROBOTYKI za nami - gmina Czorsztyn

Marzec miesiącem warsztatów z lego robotyki 

W ramach projektu Moje miejsce na Ziemi pn. "LEGO ROBOTYKA" zajęcia odbyły się już w gminie Czorsztyn, Krościenko n/D i Szczawnica. Do tej pory w warsztatach wzięło udział 103 dzieci pochodzących z trzech gmin obszaru działania LGD "Gorce-Pieniny".  Projekt potrwa do końca maja 2019.

Celem zajęć jest przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw konstrukcji maszyn, podstaw automatyki i robotyki, zasady działania robotów i urządzeń elektronicznych oraz rozwiązania problemów projektowych. Zajęcia główny nacisk kładą na rozwój u dzieci umiejętności takich jak: wyobraźnia wizualno-przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa czy umiejętność logicznego myślenia.

Zajęcia odbywają się w grupach dziesięcioosobowych aby dzieci mogły w pełni pojąć nową technikę budowy konstrukcji. Dzieci mają do dyspozycji zestawy WeDo oraz tablety.

Warsztaty są dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z robotami i są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat ze szkół podstawowych z obszaru działania LGD „Gorce – Pieniny” tj. gminy Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna oraz Szczawnica.

Zapraszamy dzieci z Gminy Ochotnica Dolna do odkrywania świata robotów, a rodziców do składania formularza i zgody opiekuna dostępnego (w załączeniu).

Miejsce składania zgłoszeń: biuro LGD "Gorce-Pieniny" Krościenko n/D, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30.

Planowany termin zajęć: kwiecień 2019

Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy serdecznie!

 

Biuro Stowarzyszenia LGD "Gorce-Pieniny"

29.03.2019r.

 

Poniżej zdjęcia z zajęć w Kluszkowcach.