LEGOROBOTYKA w Krościenku w ramach Programu „Moje Miejsce na Ziemi”

Za nami spotkania w Gminie Krościenko z LEGO robotyki. Zajęcia to doskonałe połączenie nauki i zabawy. Podczas warsztatów wprowadzamy dzieci w nowoczesny świat techniki, poznają, różne konstrukcje robotów oraz ich zastosowanie w życiu codziennym. Na każdych zajęciach krok po kroku budowany jest inny fantastyczny robot. Za pomocą łatwego obrazkowego języka programowania nasze roboty ożywają. Na własne oczy dziecko przekonuje się jak działa robot, który samodzielnie zbudował i zaprogramował.

Celem zajęć jest przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw konstrukcji maszyn, podstaw automatyki i robotyki, zasady działania robotów i urządzeń elektronicznych oraz rozwiązania problemów projektowych. Zajęcia główny nacisk kładą na rozwój u dzieci umiejętności takich jak: wyobraźnia wizualno-przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa czy umiejętność logicznego myślenia.

Nauka przez zabawę jest przyjemna i skuteczna, a co najważniejsze pokazuje, że zdobywanie wiedzy to pasjonująca przygoda.