Produkty Przedsiębiorstw Społecznych w zasięgu Twojej ręki.

Kupuj i wspieraj małopolskich przedsiębiorców.

 

Oddajemy w Państwa ręce katalog produktów wielkanocnych przygotowanych przez małopolskie podmioty ekonomii społecznej.

Organizacje, których ofertę znajdzie Państwo w katalogu na co dzień prowadzą działania w obszarze aktywizacji społeczno-zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Utrzymujący się od blisko roku stan epidemiczny dotknął je szczególnie. W ich przypadku skutki ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa to nie tylko drastyczny spadek przychodów pociągający za sobą ryzyko likwidacji miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami, dotkniętych kryzysami psychicznymi, czy bezdomnością. To także negatywny wpływ na stan zdrowia ich beneficjentów i pracowników oraz regres dotychczasowych efektów rehabilitacji społeczno-zawodowej.

W celu wsparcia małopolskiego sektora ekonomii społecznej w tych trudnych chwilach Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie podejmuje działania mające na celu kreowanie dodatkowych możliwości promowania produktów i usług przedsiębiorstw społecznych oraz zwiększanie społecznej świadomości na temat ważnej roli, jaką spełniają podmioty ekonomii społecznej w swych lokalnych środowiskach. Przykładem tego typu inicjatyw jest katalog wielkanocnych dekoracji i upominków, który Państwu przekazujemy.

Ozdoby, które możecie w nim zobaczyć, wykonane zostały z dużym zaangażowaniem przez przedsiębiorstwa społeczne, warsztaty terapii zajęciowej i zakład aktywności zawodowej z myślą o Państwa świątecznych stołach i Najbliższych, których zechcecie obdarować. Kupując taki produkt, wspieracie organizacje, które na co dzień pomagają osobom w najtrudniejszej sytuacji życiowej oraz kreują istotną wartość w społecznościach lokalnych.

Mając na uwadze, szczególnie istotną w obecnym czasie ideę społecznej odpowiedzialności, zachęcam do zapoznania się z propozycjami produktów świątecznych w załączonym katalogu i do dokonania zakupu niosącego z sobą samo dobro. Więcej produktów małopolskich podmiotów ekonomii społecznej dostępnych jest na stronie www.sklep.es.malopolska.pl