Radosny Dzień Dziecka z Leaderem

Podobnie jak w całej Polsce tak i my, w ubiegłą niedzielę tj. 5 czerwca 2016 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka.

Na polanie przed amfiteatrem „Pod wierzbą” w Krościenku n/D zebrało się mnóstwo dzieci i tych młodszych, które zajadały się watą cukrową kurczowo trzymając się mam, i tych starszych, które ochoczo biegały po zielonej trawie łapiąc wielkie kolorowe bańki mydlane. Na dzieci czekało mnóstwo słodkości, które ochoczo serwował czorsztyński miś „Pieninek”, wolontariusze zaopatrywali dzieci w czapki, napoje a więc wszystko, co potrzebne na słoneczną aurę i zabawę można było rozpocząć!

Na scenie amfiteatru kolejno prezentowały się dzieci. Występy artystyczne w postaci teatru prezentującego „Królewnę Śnieżkę”, gdzie w rolę aktorów wcieliły się dzieci ze szkoły podstawowej w Krościenku oraz pieniński folklor w wykonaniu zespołu dziecięcego „Małe Pieniny” przyciągnęły na trybuny głównie rodziców, którzy z uśmiechem na twarzach oglądali swoje małe pociechy.

Na scenie taniec, śpiew tymczasem przy naszych namiotach szaleństwo! Niekończąca się kolejka dziecięcych twarzyczek do pomalowania. Kilka minut i tygrysy, koty i żółwie ninja wypełniały czasoprzestrzeń!

Zabawy i pogoda sprzyjała integracji…na scenie także można było dostrzec jej akcent. Dziecięcy zespół polsko-romski to istna mieszanka kultur. Dzieci występujące na scenie świetnie się bawiły…zarażając entuzjazmem i spontanicznością.

Atmosfera szczerej radości i zabawy, którą tak perfekcyjnie nakreślić umieją tylko dzieci była niemal namacalna. I nawet deszcz, który niespodziewanie spadł na nasze głowy nie był w stanie niczego zepsuć. W rytm melodii dziecięcych, które zaprezentował zespół „Białopotocanie” zakończyliśmy ten radosny dzień.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy w ty dniu byli z nami. Zespołom, wolontariuszom, opiekunom. A Wam drogie dzieci….radości i uśmiechu na każdy dzień. Niech dzień dziecka trwa przez całe Wasze dzieciństwo.

 

                                     

                                                                  Aneta Markus

                                               Zarząd Stowarzyszenia LGD

 Gorce -Pieniny