ROBOTYKA - przygoda z klockami LEGO

W lipcu rozpoczęliśmy II edycję bezpłatnych zajęć dla dzieci z zestawami klocków LEGO WeDo 2.0. Należy zaznaczyć, że WeDo to nie są zwykłe klocki, ale rozbudowane narzędzie, które dzięki oprogramowaniu, dostępnemu na komputerze, intuicyjnemu w użyciu środowisku programistycznemu, elementom mechanicznym pozwalają tchnąć życie w tworzone przez uczniów modele.
Na godzinę uczniowie zamieniają się w młodych konstruktorów i programistów. Podzieleni w pary budują modele łazików, żab, dinozaurów, kwiatów, pszczół itp. Po stworzeniu modelu łączą go ze środowiskiem programistycznym LEGO za pomocą bluetooth, a następnie tworzą programy, które ożywiają modele. W efekcie robociki jeździły i przyspieszały, łaziki zatrzymywały się po napotkaniu przeszkody, żabki skakały itp.
Zajęcia robią duże wrażenie na uczniach, ponieważ większość z nich miała do tej pory do czynienia ze zwykłymi klockami LEGO, za pomocą, których można tylko budować określone modele. Zestawy LWGO WeDo 2.0 pozwoliły ożywić utworzone modele i wprowadzić uczniów w interesujący świat robotyki oraz programowania dla początkujących.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

A oto relacja zdjęciowa z zajęć.