Spotkanie inaugurujące rozpoczęcie realizacji projektu pn. "Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda Karola Kurpińskiego.

W dniu 22 kwietnia 2016r. rozpoczęliśmy  realizację projektu pn. ”Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda Karola Kurpińskiego”. W tym dniu zgodnie z harmonogramem projektu odbyło się pierwsze spotkanie z partnerami realizującymi projekt.

W imieniu Zarządu LGD „Gorce-Pieniny” zebranych powitała Pani Aneta Markus.  Pani Ewa Zachwieja oraz Pani Maria Złotek (solistki w operze) przedstawiły zakres projektu i „ zamówiły” słoneczną pogodę na ten dzień. Planowany termin tego niezwykłego wydarzenia to niedziela 24 lipca 2016r. Na spotkaniu zostały również omówione prace przygotowawcze do realizacji wszystkich etapów zadania. Już dziś wiadomo, że organizacja tego typu wydarzenia będzie  wyzwaniem zarówno dla stowarzyszenia jak i dla wykonawców.

Partnerami projektu są Pieniński Park Narodowy w Krościenku, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Galeria Krzywa Jabłonka w Szczawnicy, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. oraz gmina Czorsztyn, Krościenko, Ochotnica Dolna oraz Miasto i Gmina Szczawnica. Wsparcie finansowe na pokrycie wkładu własnego zadeklarowała na razie gminaCzorsztyn, gmina Krościenko oraz Prezes Zespołu  Elektrowni Wodnych Niedzica S.A., za co bardzo  dziękujemy.

O przebiegu i rozwoju projektu będziemy oczywiście informować na bieżąco.

 

Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Kultura dostępna”

Koordynator projektu

Krystyna Kubik-

Zarząd LGD „Gorce-Pienin