Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


Partnerzy LGD

Gmina Czorsztyn
 

Gmina Krościenko n/D


Gmina Ochotnica Dolna


Miasto i Gmina Szczawnica

Polecane strony

 

 

 

 

 

 

 

 

Relacja z Inauguracji Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

 


Flisacy otworzyli sezon! W imprezie inauguracyjnej wzięło udział wielu oficjeli. Na uczestników imprezy czekały piękne pienińskie krajobrazy oraz oferta turystyczna na stoiskach Gminy Czorsztyn oraz Lokalnej Grupy Działania Gorce-Pieniny.

 

         Girlandy kwiatów na łodziach, dźwięki muzyki góralskiej, szczyty Trzech Koron
 w tle…W takim to klimacie flisacy pienińscy uroczyście otworzyli kolejny sezon spływu łodziami flisackimi po Dunajcu. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą święta odprawianą na ołtarzu polowym celebrowaną przez
ks. bp Stanisław Salaterskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: marszałkowie Sejmiku Małopolski Jacek Krupa, Leszek Zegzda i Grzegorz Lipiec, Poseł na Sejm Anna Paluch, Senator RP Jan Hamerski oraz przedstawiciele władz lokalnych w tym, Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn oraz Rafał Jandura Wicewójt Gminy Czorsztyn. Po mszy św. grupa ok. 200 zaproszonych gości spłynęła łodziami flisackimi do Sromowiec Niżnych. Tam, na gości czekała pyszna góralska strawa oraz występ zespołu Maniowianie. Po blisko godzinnej przerwie flisackie tratwy przewiozły pasażerów do Szczawnicy. 

         Tam, otwarcie sezonu flisackiego połączono z inauguracją Sezonu Turystycznego w Małopolsce. Podczas imprezy bito m.in. rekord Guinnesa w najdłuższej szarlotce. Uwaga… Szarlotka przygotowana i zjedzona przez uczestników imprezy miała 318,5 m długości!  Finał imprezy zakończył występ kultowego zespołu LOMBARD, który otrzymał od flisaków kartę do bezpłatnych spływów Dunajcem.

         Organizatorami sobotnich atrakcji byli: Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, Małopolska Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury oraz Gmina Czorsztyn.

         Zarówno w Sromowcach, jak również w Szczawnicy uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z ofertą Gminy Czorsztyn oraz jej atrakcjami jak również działalnością Stowarzyszenia LGD Gorce-Pieniny, w skład którego wchodzi zarówno Gmina Czorsztyn jak również Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. Na wspólnym stoisku promocyjnym na gości czekały nie tylko atrakcje Pienin, ale trochę słodkości i Czorsztyński Pieninek.

 

                                                                               

 

                                                                           Opracowanie:

Aneta Markus

 

 

 

 
 
Dodaj link do:
www.facebook.com