Z Krościenka popłynęły wianki po Dunajcu

 

W sobotę w czasie imprezy Noc Świętojańska-Wianki na Dunajcu w krościeńskim Amfiteatrze  Pod Wierzbą odbyła się po raz pierwszy taka zabawa. Na łodziach flisackich uczestnicy w strojach regionalnych przypłynęli z Piasków do Amfiteatru, gdzie zaprezentowali przygotowane przez siebie wianki i program artystyczny związany z tradycją Nocy Świętojańskiej, był konkurs na najpiękniejszy wianek, pokaz wykonania wianka ekologicznego, degustacja potraw regionalnych. Partner projektu Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” przygotowało wianek, program artystyczny, stoisko promocyjne. Najpiękniejszy wianek wykonały dzieci pełnosprawne, a wszyscy  uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Wieczór zakończył koncert gwiazdy wieczoru zespołu „Folk Power.”

Celem projektu była aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących włączeniu społecznemu, w szczególności osób starszych młodzieży, niepełnoprawnych, mniejszości narodowych, poprzez aktywne

uczestnictwo w imprezach organizowanych przez Gminę.

„Noc Świętojańska- Wianki Na Dunajcu” – operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zachęcamy do zapoznania się z portalem www.ksow.pl , poprzez który możliwe jest dołączenie do KSOW jako partner, po wcześniejszym uzupełnieniu elektronicznego formularza rejestracyjnego.

Danuta Machała