Zagospodarowanie źródła "Maria" łącznie z drogą dojazdową i dojściem w Krościenku nad Dunajcem

Przedmiotem projektu było: kompleksowe zagospodarowanie terenów wokół źródeł mineralnych „Maria” w Krościenku n.D 

 

W sierpniu 2011r. zakończona została inwestycja pn: Zagospodarowanie źródła "Maria" łącznie z drogą dojazdową i dojściem w Krościenku nad Dunajcem.

 

W ramach operacji wykonano zagospodarowanie terenu wokół żródła polegające na wykonaniu nowego pokrycia zadaszeniowego, wykonaniu okładzin kamiennych / murki, posadzki i schody /,konstrukcji drewnianych oraz remoncie drogi i dojścia do żródła. Wzdłuż dojścia do żródła oraz na terenie żródła wykonane i osadzone zostały ławki parkowe. Na bramie wejściowej została zamontowana rzeżba ludowa .

 

Koszt inwestycji to ponad 100 tys.zł z czego dofinansowanie wynosi 58 tys.zł

 

Jest to już druga inwestycja mająca na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej gminy Krościenko oraz poprawę warunków życia mieszkańców gminy

 

W 2010 r. gmina wykonała zagospodarowanie terenów wokół źródeł mineralnych ”Stefan i Michalina”. Obydwa żródła są miejscem licznie odwiedzanym przez mieszkańców gminy oraz turystów, stanowiąc te obszary jako miejsca nie tylko rekreacji ale także miejsca do wypoczynku i nawiązywania kontaktów społecznych .

 

Dokumentacja na remont źródeł została wykonana przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej na zlecenie Lokalnej Grupy Działania „ Gorce-Pieniny”

 

Obydwie inwestycje zostały współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania„Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z zakresu „Odnowa i Rozwój Wsi” wdrażanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Leader „Gorce-Pieniny”.

 

 

 

Beneficjent: Gmina Krościenko nad Dunajcem