Zakończyliśmy warsztaty kulinarne!

W dniu 14.10.2020r. odbyły się ostatnie warsztaty kulinarne na terenie LGD „Gorce-Pieniny” realizowane w ramach projektu pn. „W dawnej kuchni Pienin i Gorców” w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2020 r. pn. „Mecenat Małopolski – I edycja”.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach kulinarnych mieszkańcy mieli możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń kulinarnych, zaprezentować kuchnię związaną z obszarem objętym działanie LGD „Gorce-Pieniny". Obok wiedzy istotnym elementem była integracja społeczna pomiędzy uczestnikami.

Na zakończenie projektu zostanie wydana książka, która zawiera wybrane potrawy regionu pienińsko - gorczańskiego. W swej treści zawiera przepisy oparte na informacjach zebranych podczas warsztatów. Celem tego wydawnictwa jest przedstawienie i promocja dziedzictwa kulinarnego tych regionów, a tym samym zachowanie przepisów i receptur potraw i nie tylko.

Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach kulinarnych i życzymy by zdobyte doświadczenie było inspiracją do wspólnego gotowania i podejmowania dalszych wspólnych inicjatyw oraz tworzenia potraw kulinarnych w gronie znajomych.

 „Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”