Rzeźba w drewnie - warsztaty

Stowarzyszenie LGD "Gorce-Pieniny" zaprasza mieszkańców na warsztaty rękodzielnicze, które odbędą się w 15-16, 22-24 i 29 listopada 2021r. od godz. 16:00 w budynku OSP w Szczawnicy. Warsztaty prowadzone są w ramach  projektu pn. „RĘKODZIEŁO – Tradycje regionu pienińsko - gorczańskiego" który otrzymał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w ramach programu Mecenat Małopolski – i edycja 2021.

Zajęcia warsztatowe w Szczawnicy będą dotyczyć tematyki - rzeźba w drewnie. Warsztaty mają na celu rozwijanie pasji, pobudzenie aktywności twórczej i podtrzymanie tożsamości dziedzictwa kulturowego wśród mieszkańców regionu pienińsko – gorczańskiego. Warsztaty poprowadzi znany i ceniony twórca ludowy Marek Dziedzina  (ur. 1978 r., Szczawnica), z zawodu kucharz, mieszka w Szczawnicy.

Od 2015 r. zajmuje się rzeźbą. Przejął warsztat po swoim wuju Henryku Zachwiei. Na swoim koncie ma już ok. 300 rzeźb. W 2018 r. za pracę „Chrystus w koronie” zdobył pierwszą nagrodę w pokonkursowej wystawie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. W swoich rzeźbach chce wyrazić ducha góralszczyzny poprzez wykorzystywanie symboli typowych dla sacrum, przyrody, legend i historii Pienin. Jego hobby to muzyka, ogrodnictwo i kulturystyka.