Nowa strona www Twórcy ludowi ziemi pienińsko - gorczańskiej

Prezentujemy nową odsłonę strony o Twórcach ludowych ziemi pienińsko-gorczańskiej

związanych z terenem objętym działaniem Stowarzyszenia LGD “Gorce-Pieniny” http://www.leadergorce-pieniny.pl/tworcy/

Ziemia pienińsko-gorczańska charakteryzuje się olbrzymim bogactwem kulturowym, szczególnie widocznym w twórczości nieprofesjonalnych artystów i twórców ludowych zamieszkujących gminy Krościenko, Czorsztyn, Ochotnica Dolna i Szczawnica. Bardzo wielu ludzi oprócz zwykłych, codziennych zajęć potrafi znaleźć czas na tworzenie wspaniałych i oryginalnych przedmiotów, obrazów wykonywanych różnymi technikami, rzeźb oraz wielu innych wyrobów regionalnych.

Twórcy ludowi czerpią inspirację z tradycji ziemi pienińsko- gorczańskiej dzięki czemu ich dzieła dzięki swojej oryginalności cieszą się uznaniem, a przede wszystkim prezentowane na różnych wystawach, pokazach i imprezach zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Są oni aktywni w wielu dziedzinach sztuki.

 

Modernizację strony wykonano w ramach projektu pod nazwą „CudoTWÓRCY Pienin i Gorców” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie  z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.