System Rekomendacji Miejsc Przyjaznym Rowerom

Z przyjemnością informujemy, iż Województwo Małopolskie uruchomiło System Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom przy trasach rowerowych VeloMałopolska.

Pierwszy pilotażowy nabór potrwa do 31 lipca 2020 r. i obejmie wyłącznie podmioty położone w odległości do 3 km od Wiślanej Trasy Rowerowej i trasy VeloDunajec.

Wprowadzenie Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom to kolejny etap w rozwoju turystyki rowerowej w Małopolsce. Od kilku lat w regionie realizowany jest największy w Polsce projekt budowy tras rowerowych VeloMałopolska. Powstało już ponad 550 km tras o europejskim standardzie (docelowo powstanie 1000 km). Jednolite standardy obsługi ułatwią rowerzystom planowanie jedno- i wielodniowych podróży, będą sprzyjać tworzeniu wizerunku regionu jako atrakcyjnego kierunku podróży rowerowych oraz pomogą wyróżnić się tym podmiotom, które swoją ofertę dedykują rowerzystom. Wizytówki podmiotów, które uzyskają rekomendację zostaną zamieszczone w serwisie turystycznym Małopolski narowery.visitmalopolska.pl oraz będą promowane w ramach innych działań służących rozwojowi turystyki rowerowej regionu.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl.


Zamieszczono 29.06.2020r.