Zajęcia warsztatowe dla KGW w powiecie nowotarskim

Małopolska Izba Rolnicza realizując operację „Nowoczesne inspiracje w połączeniu z tradycją – warsztaty” zgodnie z harmonogramem zorganizowała po raz trzeci warsztaty dla przedstawicieli KGW, tym razem z powiatu nowotarskiego.

Warsztaty odbyły się 28 września br. w Willi „Jasna” w Czorsztynie w powiecie nowotarskim. Podczas zajęć uczestniczki dekorowały swoje prace wykorzystując technikę 3D w żelu, z użyciem słomek i stalówek, w zależności od zaplanowanych kwiatów. Nauczyły się wykorzystywać różnego rodzaju barwniki (żelowe, pudrowe) oraz techniki rzeźbienia w żelu pod odpowiednim kątem. W trakcie warsztatów wykonały dekoracje pierników nowoczesnymi metodami zdobnictwa, z wykorzystaniem lukru królewskiego, kolorowej masy cukrowej, perełek cukierniczych, ozdobnego papieru cukierniczego i inne ozdób cukierniczych. Przy wykonywaniu prac panie zapoznały się z możliwościami wykorzystania specjalistycznych końcówek dekoratorskich (tylek). Pod czujnym okiem instruktora wykonywały również "rzeźby" z pomarańczy, które mogą być przydatne przy dekoracjach przestrzennych potraw z wykorzystaniem owoców cytrusowych. 
Zaangażowanie uczestniczek podczas warsztatów było ogromne, Panie wykonywały oryginalne prace, prześcigając się w pomysłach, panowała twórcza atmosfera, o czym świadczy relacja fotograficzna. 
►WARSZTATY KGW - Czorsztyn - 28.09.2019 (fot. A. Kudasik)
Organizacja warsztatów możliwa była dzięki dotacji uzyskanej przez Małopolską Izbę Rolniczą z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Partnerami Projektu w powiecie nowotarskim są: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Gorce-Pieniny" oraz Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne.

Alicja Kostuś, biuro MIR W Nowym Sączu

►Więcej informacji o realizacji operacji