W ubiegłym tygodniu w budynku Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku nad Dunajcem odbył się wernisaż wystawy fotografii pt. „Przyrodnicza historia Gorców zapisana w krajobrazie”. W tym wyjątkowym wydarzeniu kulturalno-przyrodniczym na zaproszenie Gorczańskiego Parku Narodowego, – wzięła udział p. Krystyna Kubik –Wiceprezes Stowarzyszenia LGD „ Gorce-Pieniny”
Wystawę otworzył Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego, który w swoim wystąpieniu podkreślił nazwę naszego stowarzyszenia, która nawiązuje do terenu, który zachwyca pięknem natury.
Ekspozycja składała się z 30 plansz fotograficznych, które ukazywały niezwykłą bioróżnorodność ekosystemów, ale również przedstawiały historię zmian, jakie zaszły w krajobrazie Gorców na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego.
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Bioróżnorodność w krajobrazie Gorczańskiego Parku Narodowego”, współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Galeria zdjęć

















